Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS19 – let’s spill some tea

Asi je jasný, že každej, kdo nežije v jeskyni se musí alespoň jednou za rok vypravit na některou z módních akcí, který se v našem malým českým rybníčku konaj.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je takevej highlight sezóny a tak se dvakrát do roka sejdou lidi aby tento fashion svátek oslavili.

Event je to hezkej a za ty roky, který probíhá musím říct, že se posunul a Prahu reprezentuje na dobrý úrovni.

Hezký prostory a ok organizace dělaj z týhle akce zážitek.

Budu kapku srovnávat s London Fashion weekem, kterej jsem v minulosti několikrát absolvoval celej.

Jasný, v Londýně je frekvence přehlídek k zabití a doslova běháte z místa na místo aby jste zvládli alespoň ty TOP přehlídky(nemluvě o doprovodnejch přehlídkách, kterých probíhá běhel LFW doslova stovky).

V česku to tak není a program je tvořenej tak, že se u toho dá fungovat a zároveň dorazit na přehlídky – protože jich není tolik.

Co by ale byl fashion week bez designerů, že jo. Vždy jsem měl takový kapku mixed feelings o český módní scéně ale musím uznat, že máme kvalitní designery a viděl jsem dost zajímavejch věcí. Kapku mi možná pořád chybí více definované línie mezi pret-a-porter a haute cauture fashion.

O dost horší je to ale už s lidma, který na zdejší přehlídky chodí… tedy alespoň s převážnou částí hostů.

Jo, uznávám, máme hodně fashion lidi, který si hrajou s oblečením, jsou originální a dovedu o nich říct, že jsou trendy. Velky body za osobnost, vlastní styl a taky celkový povědomí o světě fashion.

Převážná část lidí je kamarád kamaráda, který se na fashion week dostal omylem.

Tohle platí hlavně o pseudoblogerkách, který po většinu roku vesele choděj v C&A a za vrchol svý módní sezóny považujou slevy v Zaře.

Jako každej jsme absolutně basic bitch ale upřímně jak může někdo, kdo si na sebe v lepším případě navlače přesně to samý co na sobě má půlka figurín ve výloze COS nebo Reserved říkat něco o fashion průmyslu?

To je to samý jako kdybych dělal operace mozků a jako svou kvalifikaci uvedl to, že mám uši(ktrerý jsou vlastně taky kousek od mozku)…

Na fashion weeku jsou z velký části pořád ti stejný lidi a je to možná škoda protože se to nijak moc neposouvá dopředu. Procento lidí, který si s oblečením hrajou a fashion je pro ně umění a vyjádření osobnosti začína ustupovat a převažují lidi, který se prostě jen oblíkaj…

Každej rok vidíme to samý, ty samý tváře a ten samej obsah.

A to je podle mě kapku škoda…

Ale abych nebyl jen tak kritickej, tento rok jsem viděl pár novejch fresh tváří se stylem a osobností, který mě baví a na pražský módní scéně začínaj zářit.

 

 

 

 

 

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *