Jak dělám fotky…

Nejsem zrovna ten nejpovolanější na to psát technické recenze.

To ani nečekejte, rozhodně nebudu mluvit o čipech, šroubkách a podobných věcech, který jsou hezký na papíře ale můj pohled je čistě uživatelský (čti basic instagram bitch).

Co mě na foťáku zajímá nejvíc je výsledná fotka a to jak se s přístrojem pracuje a jak rychlý je se naučit dělat cool fotky, který můžu co nejrychleji nahrát na internet a posbírat liky.

Nefotím na automat. Baví mě si hrát s manuálem a nastavením ale zároveň si myslím, že zrcadlovky jsou mrtvý – jsou velký, váží tunu a menší kompaktní bezzradlovky je totálně válcujou. Hlavní důvod je to, že stejně kvalitní fotku zvládnete udělat na dobrou bezzrcadlovku. A když si navíc pohrajete s manuálem zaručuju skvělej výsledek.

Olympus ve mě probudil lásku k focení. Tak nějak jsem si říkal, že fotit na mobil nebo cokoli je rychlý a na Instagram to stačí ale opak je pravdou – nestačí! Pomalu jsem si začal hrát s nastavením a objektivem a musím říct, že rozdíl v tom, co dovede foťák je velkej.

Fotky mají hloubku, minimum šumu a je v nich čistota, kterou na sebelepším mobilu nedostanete.

Olympus je machr na hardware a kousky, který dělají jsou prostě sexy.

Olympus OMD E-M10 II

První foťák, kterej jsem měl v rukou byl Olypmus PEN ale na modelou řadu si nepamatuju, byl to vážně stařík a tak přišel čas na upgrade na Olympus OMD E-M10 II.

OMDéčko II je podle mě jeden z těch nejlepších přístrojů na trhu. Tato řada je určena pro začátečníky, kteří se učí s focením a chtějí si s nastavením pohrát. Je rychlej, má dobrou stabilizaci a zvládnete na to prakticky cokoli od fotek svýho sobotního brunche až po fotky s dlouho expozicí a nahrávání videa.

Aktuálně fotím na Olympus OMD E-M10 III. Je to nástupce dvojky – překvapivě. Váhou a vzhledem to je super přístroj, který můžete nosit pořád sebou, výdrž baterie na párset fotek a celkově jsem s tímto modelem hodně spokojený. Skvělý je Olympus appka, máte tam nejen ihned svý fotky ready k úpravě ale taky možnost fotit na stativu.

Co ale absolutně překonalo moje představy o foťáku je Olympus PEN F. 

Olympus PEN F

Nikdy jsem nedržel v ruce něco tak dokonalýho. Celej foťák působí kvalitně a luxusně, fotky z něj jsou bezchybný a ve vštšině případů nepotřebují žádný filtr! Nenechte se ale mýlit! Olympus PEN F je sice řada PEN ale k PENU 9 má daleko, PENy obecně jsou skvělý přístroje pro blogery. Dělaj super fotky a rychle. PEN F je ale king a high-end model takže s cenovkou kolem 40k platíte za luxus a možnost pohrát si s kouzlem fotky do posledního detailu.

Abych to celý nějak ukončil. OMDéčka jsou skvělý pro každýho, kdo se chce focení věnovat kapku víc a koho zajímá víc než jen cvakání spouště. PEN F je dokonalej kus hardwaru, kterej nejspíš není pro každýho ale zaručeně ho každej bude milovat a obdivovat.

Velký kus fotografie je objektiv, ale o tom co používám si povíme příště…

Myslím, že fotka řekne víc než tisíc slov tak tady příložím pár fotek pro ukázku. Další najdete na mým instagramu…

fotka z Olympus PEN F bez úpravy
fotka z Olympus OMD E-M10 III bez úpravy
fotka z Olympus OMD E-M10 III – manuál, dlouhá expozice

You may also like

1 komentář

 1. Dobrý den, pane Brandýse!

  Reprezentuji společnost InfinityBz, která se zabývá organizací kvalitních a užitečných akcí pro každého, kdo se chce rozvíjet jako osobnost a jako specialista v určité oblasti.

  Chtěli bychom Vám nabídnout spolupráci. Sledujeme Vás na Instagramu, fascinuje nás vizuální naplň Vaše stránky, to, jak zacházíte se svými followery a tempo Vašeho růstu.

  Momentálně připravujeme novou akci na téma «Propagace na Instagramu» a nabízíme Vám spolupráci, v rámci které byste mohl vystupovat mluvčím se svým autorským programem.

  Věříme, že by se tato akce pro Vás mohla stát skvělou příležitostí sdílet své zkušenosti a významně přispěla k budování Vaší osobní značky.

  V případě zájmu nebo jakýchkoliv dotazů mně, prosím, neváhejte kontaktovat.

  Těším se na naši případnou spolupráci,
  Maryna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *